Hobby.org.pl Kultura,Warto wiedzieć Ulubione kreskówki z dzieciństwa – top 5!

Ulubione kreskówki z dzieciństwa – top 5!


Rysunek pszczółki

Czy nie lubisz cofać się czasem w czasie do lat swojego dzieciństwa? Przypominać sobie o bosych stopach na zielonej trawie? O wieczorynkach, na które czekało się każdego wieczoru? O domowych obiadkach mamy? I beztroskim jeżdżeniu na rowerze w kółko? My też bardzo lubimy. Dlatego dzisiaj cofamy się w czasie i przypominamy sobie i wam najlepsze kreskówki z dzieciństwa. Poznaj nasze top 5. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Krecik

To pierwsza z naszych propozycji kreskówek, do których warto dzisiaj wrócić. To bajka znana chyba wszystkim – i dzieciom i osobom starszym. Opowiada o perypetiach tytułowego krecika. Zwierzaka polubiły dzieci niemal na całym świcie, bo aż w ponad 60 krajach. To naprawdę wielka produkcja, która odniosła niebywały sukces.

Kreskówka powstała w roku 1956 i do dzisiaj cieszy się ogromną popularnością. Filmiki można znaleźć w Sieci, są na kasetach i płytach w sklepach, a także nagrane na kasety VHS w wielu domach. Za sukcesem kreskówki, stoi nie tylko błyskotliwość głównego bohatera, ale także jego charakterystyczny hasło „ahoj”. Ciekawym jest fakt, że wspomniane „ahoj” jest właściwie jedynym hasłem, jakie pojawia się w baje. Kreskówka jest prosta w odbiorze, przyjemnie się ją ogląda, uczy i bawi. Niegdyś „Krecik” puszczany był w Polsce jako wieczorynka na dobranoc.

Kreskówka Krecik

Źródło: Pixabay

Kaczor Donald

Ten charakterystyczny chrapliwy głos Kaczora Donalda kojarzy chyba każde dziecko i oczywiście dorosły. Główny bohater bajki powstał 80 lat temu i do dzisiaj cieszy się ogromną popularnością. Żółty dziób, niebieska czapla i marynarka to główne elementy ubioru kaczora, które są również charakterystycznym elementami całej kreskówki.

Kaczor Donald jest trochę przemądrzały, ale jest również uroczym nieudacznikiem i to właśnie ta cecha skradła serca wszystkich małych widzów. Kaczorowi trudno jest pokonać niektóre napotkane trudności, jednak ostatecznie zawsze wychodzi z nich szczęśliwie. Oczywiście podczas tego wszystkiego przeżywa różne przygody i perypetie.

Bolek i Lolek

To kolejna bardzo kultowa kreskówka. Opowiada o dwóch przyjaciołach: tytułowych Bolku i Lolku. Bajka powstała w roku 1968. Kochają ją dzieci i ich rodzice. To idealna pozycja na bajkę na dobranoc. Przyjaciele z charakterystycznymi wypiekami na twarzy miewali bardzo ciekawe przygody, które oglądało się z ogromnym zainteresowanie.m.

Bolej i Lolek w wolnym czasie najczęściej oglądają filmy i próbują naśladować wyczyny postaci. Różnie im to wychodzi – mają wiele pomysłów i przeżywają zaskakujące przygody. Warto wrócić do tej kreskówki, a już na pewno należy pokazać je swoim dzieciom. Choćby po to, żeby samemu cofnąć się do czasów dzieciństwa.

Tom i Jerry

Kolejna kultowa kreskówka nad którą warto się zatrzymać i do niej powrócić. Tom i Jerry to kot i mysz. Prezentują przeciwstawne siły. Kot cały czas dąży do złapania myszy, ta zaś ciągle mu ucieka. Kot to zarozumialec. Czasem uda mu się złapać mysz, ale tylko na chwilę. Mysz natomiast jest przebiegła i potrafi kombinować.

Bajkę kochają dzieci i dorośli. To głównie nierzeczywiste pomysły bohaterów przyciągają przed ekrany wielu widzów, nawet dzisiaj. Najbardziej lubiane w relacji kota i myszy jest to, że mimo iż ciągle ze sobą walczą, to są równocześnie swoimi dobrymi przyjaciółmi. To kreskówka, która uczy i bawi. Idealna dla dzieci w każdym wieku.

Kreskówka Tom i Jerry

Źródło: Pixabay

Flinstonowie

To kreskówka, która opowiada o dwóch rodzinach jaskiniowców: Flinstonach i Rubblach. Żony to kobiety, które ciągle plotkują i są najlepszymi przyjaciółkami . Mężowie również się ze sobą przyjaźnią, a na dodatek ciągle chcą realizować swoje pomysły. Te jednak nie zawsze są trafione i zazwyczaj bardzo dziwne.

Scenerią bajki są jaskinie, jednak całość rozbudowana jest o nowoczesne udogodnienia. Schemat każdego odcinka jest właściwie bardzo podobny, jeśli nie taki sam. Mężczyźni wspólnie rozrabiają i dążą do realizacji czasem śmiesznych pomysłów. Żony z kolei za każdym razem ratują ich z różnych opresji.

Ciekawym jest fakt, że polski sitcom „Miodowe Lata” powstały po części z inspiracji Freda i Willmy. Przecież Karol i Tadek przeżywają podobne przygody, a Alina i Danka za każdym razem próbują wybić im z głowy głupie pomysły. Warto wiedzieć, że Flinstonowie przenieśli się na ekrany kinowe. Bajka jest idealna dla dzieci w niemal każdym wieku. Dobrze jest ją sobie przypomnieć i pokazać pociechom.

Scooby-Doo

Bajka, która zaskarbiła sobie miliony widzów, zarówno starszych, jak i tych nieco młodszych. To przygody gadającego psa i kilu jego znajomych. Wszyscy razem tworzą zgraną ekipę, przyjaźnią się i przeżywają wspólne przygody. Jeżdżą vanem, który nazywają wehikułem czau.

Scooby to pies strachliwy i raczej nieogarnięty. Jego pan, zwany Kudłatym, ma bardzo podobne cechy, jak podopieczny. Uciekają zawsze, gdy pojawiają się przed nimi jakieś perypetie albo niebezpieczeństwa.

Ta amerykańska kreskówka zdobyła wielu widzów, w różnych częściach świata. Przygody bohaterów i tajemnicze historie, które oni przeżywają wyświetlane były nie tylko w telewizji, ale również na ekranach kinowych.

1 thought on “Ulubione kreskówki z dzieciństwa – top 5!”

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.