Hobby.org.pl Sport i aktywności,Warto wiedzieć Jakie wykształcenie trzeba zdobyć, żeby zostać ufologiem? Czy warto zdecydować się na ufologia studia?

Jakie wykształcenie trzeba zdobyć, żeby zostać ufologiem? Czy warto zdecydować się na ufologia studia?


UFO - kard z filmu fantastycznego

Temat ufologii to bardzo mało popularne zagadnienie, jednak z pewnością bardzo ciekawy. W ogóle osoba, która zajmuje się tematyką UFO zazwyczaj uważana jest za kogoś niewiarygodnego, może trochę dziwnego. Często staje się on obiektem kpin, bo przecież samo UFO to zwykłe bajki.

Ciekawy z pewnością jest zawód ufologa. Ale kim on dokładnie jest? Jakie wykształcenie trzeba zdobyć, aby zostać ufologiem? I czy warto iść na studia ufologiczne? Na wszystkie te pytania odpowiadamy poniżej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Ufolog i ufologia

Na początek warto odpowiedzieć na pytanie kim właściwie jest ufolog. Ufolog, krótko mówiąc, to ktoś kto bada obiekty niezidentyfikowane latające, czyli po prostu UFO. Ufolodzy w wielu przypadkach specjalizują się głównie w innych dziedzinach nauki. Przede wszystkim w astronomii i fizyce. Tą wiedzę wykorzystują później do badań nad UFO.

Często to, czy daną osobę postrzega się za ufologa , decyduje głównie wiedza na temat UFO, profesjonalizm i wiarygodność. Wiarygodność w przekazywaniu informacji, ogólna wiedza na temat niezidentyfikowanych obiektów latających i profesjonalizm we wszystkich podejmowanych działaniach w tematyce UFO.

Niekiedy nawet w środowisku naukowym ufolog i ufologia to temat tabu. Również tam wywołuje on dziwne reakcje. Uważany jest za temat „z pogranicza nauki”. Często nawet stygmatyzuje on badacza.

Okazuje się jednak, że około 10 procent wszystkich obserwacji, dotyczących UFO, rzeczywiście nie da się w racjonalny sposób wyjaśnić. Nic więc dziwnego, że ufolodzy często stają się obiektem śmiechu, bo przecież co to za zawód, który nie może poradzić sobie z problemem, na którym przecież się zna.

lornetka potrzebna w ufologii

Źródło: Pixabay

Zakres badań

Fenomeny zazwyczaj badane przez ufologów obejmują:

  • doniesienia o bezpośrednich spotkaniach z istotami, które pochodzą z UFO. Są to zazwyczaj relacje z porwań, uprowadzeń, badań medycznych  czy wymiany kontaktów i rozmów,
  • obserwacje obiektów na niebie, które uznać można za UFO. Często też obserwacje tych obiektów na Ziemi albo w przestrzeni kosmicznej. Obserwacja istot, których zachowanie wyklucza ziemskie pochodzenie,
  • badanie hipotetycznych oddziaływań niezidentyfikowanych obiektów latających na faunę czy florę i powierzchnię naszej planety.

Kto powinien zajmować się ufologią?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Głównie z tego względu, że przecież nie wiemy, z czym ani kim tak naprawdę mamy do czynienia. Może to być przecież jakaś zbiorowa halucynacja społeczeństwa, zjawiska atmosferyczne albo pojazdy rzeczywistej cywilizacji z poza naszej planety. Spore zamieszanie w tej kwestii robią ostatnio również drony. Ich możliwości są coraz większe i niekiedy rzeczywiście mogą przypominać statki UFO.

Dzisiaj, w kwestii badania UFO chyba najbardziej na serio są brane uwagi psychologów, socjologów albo religioznawców. Wszyscy oni nie tylko po swojemu próbują niejako zbadać to zjawisko – rzeczywiste bądź nie. Również zastanawiają się skąd w ogóle bierze się fascynacja tym temat w ludziach i wiara w UFO.

A jeśli to właśnie ty chcesz zostać ufologiem i na serio podejść do badań nad tym zjawiskiem? Możesz to zrobić i nawet teraz nic jeszcze nie jest straconego. Aby zostać specjalistą ufologiem możesz podjąć studia na kierunku ufologii. Jednak zanim przejdziemy do opisu tych studiów, zastanówmy się, jakie cechy powinien mieć dobry ufolog. Taka osoba przede wszystkim powinna:

  • być cierpliwa. Tego zjawiska tak w stu procentach dokładnie nie zbadał przecież jeszcze nikt na świecie. Jet duże prawdopodobieństwo, że i tobie się to nie uda. A przynajmniej nie od razu. Cierpliwość wiąże się również z oczekiwaniem na moment, kiedy w ogóle będziesz miał okazję zobaczyć UFO albo istoty pozaziemskie, lub usłyszeć relacje na ten temat.
  • lubić się uczyć i myśleć samemu. Ta dyscyplina wymaga bowiem wiedzy z wielu specjalności: psychologii, fizyki, astronomii, socjologii, religii i innych. Poza tym musisz również starać się wypracowywać swoje własne metody badań i myśleć nad różnymi rozwiązaniami.
  • być odporna na stres i uwagi innych. Stres towarzyszy każdemu zawodowi, tutaj jednak wiąże się nie tylko z samą pracą, ale również z innymi ludźmi, którzy mogą ci dokuczać. Musisz być przygotowany na uwagi innych i prześmiewczy sposób traktowania.
UFO

Źródło: Pixabay

Studia z ufologii

Jeśli chcesz zostać ufologiem możesz na sam początek podejść do zadania jako zwykły wolontariusz. Dowiesz się z pewnością wiele od ludzi, z którymi będziesz pracował. Sporo ludzi, badając UFO jest zdania, że należy to robić, bo tak należy, a nie dlatego, żeby brać za to pieniądze.

Jeśli praca w wolontariacie ci się spodoba, możesz również zastanowić się nad studiami z ufologii. Są takie. Jeśli nie ich jeszcze w naszym kraju, to z pewnością ufologię możesz studiować za oceanem. W Polsce natomiast istnieje wiele grup i stowarzyszeń, zrzeszających pasjonatów UFO. Na pewno taka grupa działa w Poznaniu i nazywa się Poznańską Grupą Ufologiczną.

1 thought on “Jakie wykształcenie trzeba zdobyć, żeby zostać ufologiem? Czy warto zdecydować się na ufologia studia?”

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.