Hobby.org.pl Kultura,Warto wiedzieć Jakie książki o miłości w Collegu wybrać?

Jakie książki o miłości w Collegu wybrać?


Student czytający książkę na trawie

Romanse to jedna z tych kategorii książek, które są jednymi z najchętniej czytanych. Mimo że czasem wydają się być banalne i już zupełnie banalne, to wcale tak nie jest. Romanse, są ciągle na topie i wcale nie muszą przedstawiać standardowych historii nieszczęśliwej miłości.

Wśród tych wszystkich romansów są też takie książki, które opowiadają o miłości w collegu albo na studiach. Właśnie takimi zajmiemy się w dzisiejszym zestawieniu. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Lato koloru wiśni

To książka Catriny Bartsch wydana przez Media Rodzina. Styl książki to lekkie love story. Krotko mówiąc jest to romans akademicki. Główną bohaterką jest Emely, młoda dziewczyna o sarkastycznym poczuciu humoru. Studiuje literaturoznawstwo i naprawdę cieszy się z przeprowadzki do Berlina swojej najlepszej przyjaciółki. Jednak nie ma świadomości, że Alex będzie mieszkać w mieszkaniu swojego brata. To przystojny chłopak ze szmaragdowymi oczami. Jednak Emely nie ma z nim dobrych wspomnień. Wkrótce główna bohaterka otrzyma romantyczny mejl od swojego tajemniczego wielbiciela.

Wiśnie na talerzu

Źródło: Pixabay

Zima koloru turkusu

To druga książka z tej samej serii. W tej książce główna bohaterka kompletnie nie wie, dlaczego Elyas, chłopak o szmaragdowych oczach, zniknął właśnie teraz, kiedy dziewczyna postanowiła mu w końcu zaufać. Może jedna nadal liczyć na swojego tajemniczego wielbiciela z Sieci. Ciągle jednak przewija się w książce pytanie: czy w końcu dojdzie do ich spotkania?

Jedno małe kłamstwo

To książka autorstwa K.A. Tucker wydana przez wydawnictwo Filia. Książka przedstawia historię Livie, mlodej dziewczyny, która właśnie jest na etapie rozpoczynania studiów. Dodatkowo będzie się ona uczyć na jednej z najlepszych uczelni – Princeton. Nie ma rodziców, a jej siostra ledwo uszła z życiem. siostry korzystają z usług terapeuty, a ten stara się pokazać Livie drogę, która jest znacznie inna, niż jej dotychczasowa perfekcyjność.

Różne perypetie miłosne i wizyty u specjalistów zmieniają myślenie głównej bohaterki. Do tego dochodzi jeszcze znajomość z dwoma chłopcami chorymi na raka. Dalsza historia to odnajdywanie samej siebie przez Livie. Piękna książka dla wszystkich, nie tylko dla studentów.

Zaczekaj na mnie

To książka j. Lynn wydawnictwa Amber. Książka opowiada historię Avery Morganstern, która ucieka na drugi koniec kraju i kupuje mieszkanie na czas studiów. Już pierwszego dnia nauki spóźnia się na zajęcia z astronomii. wpada przy tym na największego przystojniaka na całej uczelni. Zna go niemalże cale miasto, bo Cameron Hamilton jest znany, lubiany i mocno szalony. Okazuje się również, że ma wielkiego bzika na punkcie głównej bohaterki. Tak wielkiego, że raz zdarza się, że niemalże rozjeżdża ją samochodem. W bardzo dużym skrócie „Zaczekaj na mnie” jest historią miłości od pierwszego wejrzenia. Jednak z całą pewnością nie jest to książka banalna. Każdy może znaleźć w niej coś dla siebie.

Mała księżniczka

Książka wydawnictwa Egmont autorstwa Frances Hodgson Burnett, to historia Sary Crewe. Jako mała dziewczynka trafia do pensjonatu dla dziewcząt w Londynie. Wiedzie tam życie niemalże jak z bajki, bo ma nawet własną garderobę i pokojówkę. Mimo wszystko w żadnym wypadku nie można nazwać ją rozpieszczoną dziewczynką.

Nie trwa to wiecznie i życie Sary zmienia się w ciągu dosłownie jednego dnia. W jednej sekundzie przebierają ją w szarą sukienkę i przenoszą na poddasze. nie ma już niczego oprócz wielkiej wyobraźni, w której może być kim tylko chce. Dlaczego jednak życie dziewczynki zmienia się w ciągu jednego dnia. To przepiękna historia, która pozwala się wzruszyć i odpocząć.

Dziewczynka czytająca książkę nad jeziorem

Źródło: Pixabay

Love story

Książkę napisała Jennifer Echols i przedstawiła w niej historię Erin. Dziewczyny, która od wielu lat marzyła o pisarstwie. wie jednak dokładnie, że bez pracy nie ma kołaczy i nic nie przychodzi same. Wyjeżdża więc do Nowego Jorku i zapisuje się na kurs pisarstwa. Tam pisze swój pierwszy większy felieton. Już prawie dochodzi do jego omówienia, kiedy do grupy dołącza nowy student. Nie jest to jednak zwykły chłopak, ale bohater felietonu Erin. Chłopak w przeszłości odebrał coś dziewczynie i nie chodzi tutaj w żadnym wypadku o skradzionym sercu. To przepiękna historii o miłości na studiach.

Coś do stracenia

Książkę napisała Cora Carmack, a wydana została przez wydawnictwo Jaguar. Główną bohaterką jest Bliss Edwards, której ogromnym kompleksem jest dziewictwo. W ostatnim semestrze studiów postanawia jeszcze znaleźć jakiegoś przystojnego faceta. Chodzi jej tylko o jedną noc. Po jakimś czasie jest już z nim w łóżku, ale w ostatniej chwili dziewczyna się rozmyśla i ucieka. Facetowi zostawia jedynie jakąś głupią wymówkę.

Później nie może sobie tego wybaczyć, jednak w podniesioną głową wkracza w ostatni etap studiów. Pewnego dnia na zajęciach ze sztuki zjawia się zastępca wykładowcy. Jest to nieziemsko przystojni Garrick, którego Bliss zostawiła zdezorientowanego w łóżku. Krótko mówiąc, jest to historia romansu studentki z wykładowcą. Książka z pewnością trafi w serca każdego.

 

1 thought on “Jakie książki o miłości w Collegu wybrać?”

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.