Hobby.org.pl Kultura,Warto wiedzieć Top 6 seriali o szkole, które musisz zobaczyć!

Top 6 seriali o szkole, które musisz zobaczyć!


Serial o szkole

Artykuł, który masz przed sobą to ranking seriali o szkole, które koniecznie musisz obejrzeć. Twórcy przedstawiają w nich nie tylko zwykłe codzienne problemy młodych ludzi. To też poważniejsze kłopoty i trudne decyzje, którym muszą oni sprostać. Na naszej liście znalazły się zarówno popularne produkcje, znane chyba wszystkim, jak i te mniej znane.

Wszystkie jednak zasługują na wspomnienie ich, bo uważamy, że są genialne. Jakie więc top 10 seriali o szkole warto zobaczyć? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Trzynaście powodów

„Trzynaście powodów” to książka Jaya Ashera, na jej podstawie powstał serial o tym samym tytule. To jeden z najbardziej popularnych młodzieżowych seriali ostatnich lat. To opowieść o nastolatce Hannah Baker, która popełnia samobójstwo. Jej przyjaciel, po jakimś czasie od śmierci, dostaje 13 kaset magnetofonowych. Dziewczyna wyjaśnia na nich powody swojego czynu.

Prace nad serialem rozpoczęły się już w 2012 roku i planowano wówczas stworzyć film, a nie serial. Dopiero później produkcja podjęła decyzję o przekształceniu go w odcinkowy serial. Główną rolę zagrała Katherine Langford. To bardzo piękny serial młodzieżowy. Pojawiają się w nim wątki szkolne, miłosne, tragiczne. Właściwie każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Mężczyzna oglądający serial o szkole

Źródło: Pixabay

Heathers

Akcja serialu rozgrywa się elitarnej szkole średniej. Tak zwaną szarą eminencją jest w niej Heather Chandler. To zaś nie bardzo podoba się Veronice Sawyes, która jest koleżanką Heather. Po jakimś czasie do placówki szkolnej dołącza zbuntowany nastolatek J.D. Za jego sprawą w głowie Veronice powstają coraz bardziej makabryczne pomysły. Mają one zniweczyć przedmiotowe traktowanie wszystkich przed Heather.

Heather gra Melanie Field, a w rolę Veronicy wciela się Grace Vicoria Cox. Serial ma bardzo wysokie oceny i jest polecany jako serial młodzieżowy.

Everything Sucks!

Kolejna ciekawa propozycja serialu o szkole, dla wszystkich nastolatków i nie tylko. Serial pierwszą emisję miał w roku 2018. Czas fabuły producenci osadzili w 1996 roku. Ich zamiarem było przedstawienie życia nastolatków jeszcze w czasie przedinternetowym. Serial to losy outsiderów. Kochają oni bardzo kino i teatr. Jednak kompletnie nie darzą tym uczuciem szkoły. To jednak nie powinno dziwić większości nastolatków na świecie.

Ten serial to nieco komediowy i ekscentryczny styl. Pokazuje on, że okres dorastania każdy z nas przeżywa właściwie w ten sam sposób. Nie ma na to wpływ żadna przynależność pokoleniowa. Ten serial o szkole, to luźna propozycja, dla wszystkich wielbicieli młodzieżowych seriali albo filmów.

Szkoła dla elity

To kolejna świetna produkcja Netfliksa. To hiszpański serial o szkole, który ma 4 sezony. Można obejrzeć w nim takie hiszpańskie gwiazdy kina i telewizji, jak chociażby: Itzan Escamila, Ester Exposito czy Alvaro Rico.

Serial to historia trójki ubogich dzieci. Trafiają one do nowej szkoły, gdyż ich poprzednia placówka zniszczona została wskutek trzęsienia ziemi. Nowe liceum to elitarna szkoła, uczy się tam młodzież ze znacznie wyższych sfer. Pomiędzy uczniami powstaje konflikt, który eskaluje tak bardzo, że staje się powodem śmierci jednego z nich. Morderstwo więc staje się głównym wątkiem historii. Wszystko okraszone jest elementami z życia dorastających nastolatków. Całość serialu to przepiękna historia, warta do obejrzenia przez każdego nastolatka i nie tylko.

Glee

Glee to absolutny hit jeśli chodzi o młodzieżowe seriale o szkole. Przez lata ten serial był faworytem wśród młodych widzów. Producenci wypuścili sześć sezonów. Ten serial to połączenie gatunku muzycznego, dramatu i komedii. Gościnnie w produkcji wystąpiło wiele gwiazd. Można było tam zobaczyć chociażby Demi Lovato, Lindsay Lohan czy na przykład Britney Spears.

To opowieść, która dzieje się w jednym z amerykańskich liceów. Jeden z nauczyciel, który tam pracuje, przejmuje dowodzenie nad szkolnym chórem. Dzięki dobremu prowadzeniu chóru nauczyciel wyprowadza go na właściwe tory. Na tej drodze staje mu jednak pewna trenerka i spora ilość licealnych intryg. Serial warto obejrzeć.

Kręcenie serialu o szkole

Źródło: Pixabay

Atypowy

To piękny serial, który powinien obejrzeć dosłownie każdy – młody i starszy. To połączenie dramatu i komedii. Producentem jest Robie Rashid. To ona też wyprodukowała chociażby „Jak poznałem waszą matkę”. W tym wypadku akcja serialu nie dzieje się w szkole średniej, ale już na studiach.

Serial opowiada o dojrzewaniu, a jego głównym bohaterem jest Sam. Ma 18 lat i choruje na spektrum autyzmu. Mężczyzna przecina w pewnym momencie swojego życia przysłowiową pępowinę i zaczyna życie na własny rachunek zaczynając studia i mierząc się ze studencką rzeczywistością. Stawia sobie wiele życiowych pytań i to samo robią jego rodzice.

To nieco luźniejsza produkcja, która nie ma bardzo skomplikowanej fabuły. Jednak z pewnością zalicza się do seriali mądrych, życiowych i ważnych. To też po prostu świetna rozrywka. Serial idealny jest dla każdego, a wątek Sama bardzo ciekawy. Każdy znajdzie w tym serialu coś dla siebie.

1 thought on “Top 6 seriali o szkole, które musisz zobaczyć!”

  1. Trzynaście powodów to chyba najlepszy serial jaki widziałam. Nawet mąż się w niego wkręcił 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.